mapa obchodu
úvod
0
Doprava zdarma
Jak měřit velikost
Tabulky velikostí
Výhody nákupu
Nachádzate sa: Úvod / Často kladené dotazy
zpět

Často kladené otázky

Prečo zdravotná obuv BAREA a JEES nie sú k dodaniu ihneď?


Vzhľadom k našej širokej ponuke (vzorov, farebného prevedenia, rôznych stielok atď.) Zdravotnej obuvi ako pre deti tak dospelých, nie je možné všetko mať na sklade. Obuv sa vyrába až na základe Vašej objednávky s termínom dodania maximálne 14 dní. Ďakujeme za pochopenie.
 

Čo to znamená, keď detské topánky majú takzvanú "Žirafu"?
 

Vzhľadom k tomu, že väčšina rodičov si pri nákupe novej obuvi v predajni nie je istá, či sa jedná o vhodnú či naopak nevhodnú obuv, zaviedla Česká obuvnícka asociácia so sídlom v Zlíne dobrovoľnú certifikáciu detskej obuvi.
Topánky, ktoré úspešne prešli certifikačným konaním zodpovedajú požiadavkám na ortopedickú a hygienickú nezávadnosť a bezpečnosť pri používaní, dostane certifikát zdravotnej nezávadnosti. V predajni túto obuv rozpoznáte ľahko -je označená visačkou s logom žirafy a nápisom "Zdravotne nezávadná obuv - topánka pre Vaše dieťa".

 

Je nejaký rozdiel medzi topánkami z tržnice a topánkami z Vášho obchodu?


Áno je. Topánky v našom obchode zodpovedajú požiadavkám na ortopedickú a hygienickú nezávadnosť a bezpečnosť pri používaní. Nenechajte sa ale ovplyvniť nižšou cenou obuvi ponúkanú na trhoviskách - v naprostej väčšine prípadov môžete touto obuvou svojim deťom poškodiť nohy. Pri nákupe obuvi dbajte najmä na materiál, z ktorého je obuv vyrobená. Hoci je dokázané, že porter, koženky a plasty sú na detskú obuv nevhodné, nájdeme na trhu rad týchto výrobkov. Sú nepriedušné, počas nosenia si stále zachovávajú svoje pôvodné rozmery a neprispôsobia sa tvaru nohy užívateľa. Vzniká nepriaznivé klímu vnútri obuvi. Plesne a baktérie ohrozujú užívateľa a znižujú životnosť obuvi. Ďalšou dôležitou súčasťou obuvi je opätok. Noha v obuvi musí byť dokonale fixovaná. Nesmie dochádzať k nežiaducim bočným pohybom pätovej časti nohy. Preto každá detská obuv uzavretých strihov, resp. Sandálová s plnou pätou, musia mať dostatočne tuhý, vysoký a dlhý opätok (tj. Vnútorný dielec v pätovej časti zvršku obuv). Vo väčšine prípadov má obuv predávaná na tržniciach opätok z nevhodného materiálu, ktorý sa rýchlo deformuje a stráca tvar v niektorých prípadoch opätok dokonca chýba. Ďalšou kapitolou, o ktoré by sme tu mohli diskutovať, je ohybnosť obuvi z tržnice a jej tlmiace vlastnosti.

zpětnahorutisk